Liss Eriksson, Cellisten

Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten
Liss Eriksson, Cellisten

Klubbat för:

180000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

LISS ERIKSSON
1919-2000
Cellisten
Signerad, daterad och numrerad Liss Eriksson 1997, 1/8. Patinerad brons, höjd 46 cm.
Gjutarmärkt H Bergman Cire Perdue

Utförd 1963 som offentlig konst på Kraus torg i Bergshamra, Solna.

445

2016-04-20