Lennart Jirlow, Boulevard du 8 Mai

Klubbat för:

120000 SEK

125 000-150 000 SEK

LENNART JIRLOW
född 1936
Boulevard du 8 mai
Signerad L. Jirlow. Olja på duk, 92 x 73 cm
Utförd 2005
.
PROVENIENS
Svensk privatsamling
.
UTSTÄLLD
Lennart Jirlow, Åmells, Stockholm 2005, katalognr 20
.
"... gatan där jag bor i Sydfrankrike. Restaurangen Gargantua till höger. Bilar och motorcyklar fick inte vara med ..." (Lennart Jirlow)

440

2016-04-20