Joan Miro, Ma de Proverbis, färglitografier 2 st.

Klubbat för:

44000 SEK

Schätzwert

30 000-40 000 SEK

Beschreibung

JOAN MIRO
1893-1983
Ma de Proverbis: 2 plates
Färglitografier 2 st., 1970, signerade och numrerade 10/75. Editerade av Poligrafa, Barcelona.
S. 56 x 76,5 cm
Two colour lithographs, 1970, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR
Mourlot (673-679)

681

2016-04-20