Joan Miro, L´Oiseau Mangeant le Fue

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JOAN MIRO
1893-1983
L´Oiseau Mangeant le Feu
Färglitografi, 1969, signerad och numrerad Miró 66/75.
S. 55 x 77,5 cm
Colour lithograph, 1969, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR
Mourlot 626

680

2016-04-20