Isaac Grünewald, Vintersol

Isaac Grünewald, Vintersol
Isaac Grünewald, Vintersol
Isaac Grünewald, Vintersol
Isaac Grünewald, Vintersol
Isaac Grünewald, Vintersol
Isaac Grünewald, Vintersol
Isaac Grünewald, Vintersol
Isaac Grünewald, Vintersol

Klubbat för:

70000 SEK

50 000-60 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Vintersol
Signerad Grünewald. Olja på duk, 50 x 61 cm.
Utförd 1939
.
PROVENIENS
Bukowskis Auktioner, moderna + contemporary & design, våren 2006, katalognr 82

584

2016-04-20