FOLKE BENSOW, "Trädgårdsmöbeln nr:1", taburetter

FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,
FOLKE BENSOW,

Klubbat för:

60000 SEK

30 000-40 000 SEK

FOLKE BENSOW, "Trädgårdsmöbeln nr:1 ", taburetter, 1 par, Näfveqvarns bruk, svartlackerade gavlar i gjutjärn, grålackerade träsitsar, höjd 43 cm, smärre slitage, sannolikt senare träsitsar
PROVENIENS
Taburetterna ingick i ett husköp på 1980-talet där taburetterna stått sedan länge.

132

2016-04-19