Eva Englund, "Pärlfångare", vas, Orrefors 1988

Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,
Eva Englund,

Klubbat för:

28000 SEK

20 000-25 000 SEK

EVA ENGLUND, "Pärlfångare", vas, Orrefors 1988, Graal, dekor av figurer och fantasidjur i svart, blått, gult och svagt rött och metallicgrön, signerad Orrefors 995230 Eva Englund EA 1-88, höjd 30 cm
PROVENIENS
Inköpt på utställningen "Zenit" Nordiska Kompaniet 1988.

338

2016-04-19