Esaias Thorén, Surrealistiskt landskap

Klubbat för:

56000 SEK

50 000-60 000 SEK

ESAIAS THORÉN
1901-1981
Surrealistiskt strandlandskap i solnedgång
Signerad och daterad E. Thorén 1944. Olja på duk, 71 x 56 cm.

PROVENIENS
Uppsala Auktionskammare, Jubileumsauktion, hösten 2006, katalognr 305

549

2016-04-20