CARL MALMSTEN, fåtöljer 2 st., Swedish Grace

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

20 000-30 000 SEK

CARL MALMSTEN, fåtöljer 2 st., Swedish Grace, 1920-tal, en bemålade i grönt med förgyllda detaljer den andra bemålad i vitt, rygg i rotting, kannelerade ben, lösa stoppade sitsar, höjd 80 cm, rottingen med mindre skador, slitage, sitsarna restaurerade

11

2016-04-19