Axel Kargel, Rapsfält

Axel Kargel, Rapsfält
Axel Kargel, Rapsfält
Axel Kargel, Rapsfält
Axel Kargel, Rapsfält
Axel Kargel, Rapsfält
Axel Kargel, Rapsfält

Klubbat för:

35000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

AXEL KARGEL
1896-1971
Rapsfält
Signerad och daterad A. Kargel 1951. Olja på duk fäst på pannå, 32 x 44 cm.
PROVENIENS
Gummesons Konsthall, Stockholm

421

2016-04-20