André Brasilier, Femme au bouquet de tulipes

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

ANDRÉ BRASILIER
Frankrike, född 1929
Femme au bouquet de tulipes
Signerad André Brasilier. Olja på duk, 55 x 38 cm.
Utförd omkring 1970. Äktheten bekräftad av konstnärens son Alexis Brasilier.
Signed. Executed around 1970. Oil on canvas. The authenticity has been confirmed by the artist´s son Alexis Brasilier.

630

2016-04-20