Albin Amelin, Blomsterstilleben

Klubbat för:

50000 SEK

50 000-60 000 SEK

ALBIN AMELIN
1902-1975
Blomsterstilleben
Signerad och daterad Amelin -67. Olja på duk, 92 x 73 cm.
PROVENIENS
Göteborgs Auktionsverk, våren 2012, katalognr 150

527

2016-04-20