Albin Amelin, Ateljéutsikt med stilleben

Klubbat för:

70000 SEK

Schätzwert

70 000-80 000 SEK

Beschreibung

ALBIN AMELIN
1902-1975
Ateljéutsikt med stilleben
Signerad och daterad Amelin -38. Olja på duk, 116 x 90 cm.
Påskrift på spännramen "Amelin, Tegnérgatan 28, Stockholm"

481

2016-04-20