Trädgårdsurnor, J & M Craig, Skottland

Klubbat för:

34000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, Skottland 1800-talets tredje kvartal, ena stämplad J & M Craig Kilmarnock, urna med godronnerad botten, dekor av blad på livet och mynningen, postament med lagerkransar, stengods, höjd 102, diameter 40 cm, nagg, ställvisa avslag

1177

2020-12-09