Tillskriven Ludolf I BackhuysenSkepp vid mynningen

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

LUDOLF I BACKHUYSEN
Holland 1630-1708, tillskriven
Skepp vid mynningen av en flod
Olja på duk, 50,5 x 60,5 cm

PROVENIENS
Funnits i samma familjs ägo sedan 1930-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

1646

2020-12-09