Smörask, Blybergsporfyr

Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr
Smörask, Blybergsporfyr

Klubbat för:

28000 SEK

15 000-20 000 SEK

SMÖRASK med LOCK, sengustaviansk, Blybergsporfyr från Elfdals Porphyrverk, rund, fasetterad, locket med vridna åsar, lockknopp av brännförgylld mässing i form av pinjekotte och akantusblad, höjd 10, diameter 12,5 cm, smärre nagg

1191

2020-12-09