Skåp, Louis XVI-stil

Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil
Skåp, Louis XVI-stil

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

75 000-100 000 SEK

SKÅP, ett par, Louis XVI-stil, Frankrike 1900-talets första hälft, stämplade C.L, fanerade med lönn, mahogny och platan m.fl. träslag, förgyllda bronsbeslag, delvis graverad och färgad intarsia med dekor av blommor, överst med två lådor, skåp med en hylla, skivor av brèche marmor, nycklar medföljer, höjd 84,5, 105,5 x 51 cm, skivor med förstärkningar/lagningar, smärre nagg

1111

2020-12-09