Salongsbord, sengustavianskt

Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt
Salongsbord, sengustavianskt

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

SALONGSBORD, sengustavianskt, fanerat med mahogny, oktogonal form, skiva inlagd med kompassros, genombruten mässingskant, ena långsidan med låda, räfflade sarger, benanfanger med träskurna och förgyllda fleuronger, guttæ, avsmalnande ben med fotkryss, avslutande fothylsor i mässing, höjd 76, 78 x 51 cm, smärre dekorskador, mindre lister saknas

1012

2020-12-09