Peter Birman, La Grande Cascatelle à Tivoli

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

PETER BIRMAN
Schweiz, Basel 1758-1844
La Grande Cascatelle à Tivoli
Signerad och daterad P. Birman ad. nat. fecit 1786. Akvarell och lavering, 56 x 76 cm
Träskuren och förgylld samtida originalram med dekor av pärlstav och bandfläta

1637

2020-12-09