Parfymbrännare, empire

Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire
Parfymbrännare, empire

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

PARFYMBRÄNNARE, ett par, empire, Frankrike, brännförgylld brons, fyrkantig bas, postament med roulettedekor, urnformad skål med genombrutet lock krönt av psykopomp, höjd 24,5 cm, smärre bristningar, renoverade

PROVENIENS:
Bukowskis, Important Winter Sale, december 2018, nr 160

1123

2020-12-09