Moritz Stifter, Orientaliskt motiv

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

MORITZ STIFTER
Österrike 1857-1905
Orientaliskt motiv - besök i en souk
Signerad och daterad M Stifter 1890. Olja på papper fäst på pannå, 36 x 26,5 cm
På baksidan etikett från Franz-Dury, München

1625

2020-12-09