Lorens Pasch d ä, Porträtt av dam

Klubbat för:

13000 SEK

15 000-18 000 SEK

LORENS PASCH D Ä
tillskriven, 1700-tal
Porträtt av dam i pudrad peruk, klädd i ljusblå klänning och röd mantel - midjebild
Olja på duk, 89 x 70 cm

PROVENIENS
Inköpt i Sverige på 1970-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

1497

2020-12-09