Ljusstakar, Rännåsporfyr

Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr
Ljusstakar, Rännåsporfyr

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, Rännåsporfyr från Elfdahls Porphyrverk, delvis brännförgylld mässing, rund fotplatta med rep- och pärlstavar, kolonnformat postament, urnformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 17,5 cm, smärre nagg

1196

2020-12-09