Lampetter, barockstil

Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil
Lampetter, barockstil

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

LAMPETTER, ett par, barockstil, 1800-tal, för två ljus vardera, förgylld bronsstomme, behängda med ametister, bergkristall och rökfärgad kvarts, oktagonala ljuspipor, höjd 54 cm, smärre kompletteringar, borrade för el

PROVENIENS:
Hovrättsnotarie Nils Möllerstedt

1039

2020-12-09