Karl Nordström, Åkerlandskap - Motiv från Tjörn

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

KARL NORDSTRÖM
1855-1923
Åkerlandskap - Motiv från Tjörn
Signerad KN. Olja på duk, 70 x 77,5 cm.
På baksidan intygad av Tekla Nordström (gift med Karl Nordström)

1552

2020-12-09