Ivar Arosenius, Hofbrauhaus, München

Klubbat för:

24000 SEK

30 000-35 000 SEK

IVAR AROSENIUS
1878-1909
Hofbrauhaus, München
Akvarell och gouache på papper, 20 x 23,5 cm.

PROVENIENS:
Eva Arosenius, därefter i arv inom familjen

LITTERATUR:
Björn Fredlund: Ivar Arosenius, Stockholm 2009, avbildad och omnämnd sidan 101

1518

2020-12-09