Inramat fragment av matta sannolikt Bursa

Klubbat för:

Osåld

25 000-30 000 SEK

FRAGMENT av matta, sannolikt Bursa, 1800-tal, silke på silkesvarp, inramad, 128 x 104 cm, skador och flera bristningar, ej examinerad ur ram

PROVENIENS
Senem Arhan, Stockholm

1408

2020-12-09