Ikon silver Karl Fabergé Ryssland

Klubbat för:

Osåld

40 000-50 000 SEK

KARL FABERGÉ, ikon, Moskva 1908-17, ristat lagernummer 43144 ?, rektangulär med rundad överdel, polykrom emaljplatta med målad gulddekor, ram med filigranarbete och två fasettslipade stenar, förgylld, bakstycke av trä, påklistrad etikett med lagernummer från firma Fabergé, höjd 6,5 cm, bredd 6 cm, stenarna med skador

1329

2020-12-09