Ikon silver Karl Fabergé Ryssland
Klubbat för:
Osåld
40 000-50 000 SEK
KARL FABERGÉ, ikon, Moskva 1908-17, ristat lagernummer 43144 ?, rektangulär med rundad överdel, polykrom emaljplatta med målad gulddekor, ram med filigranarbete och två fasettslipade stenar, förgylld, bakstycke av trä, påklistrad etikett med lagernummer från firma Fabergé, höjd 6,5 cm, bredd 6 cm, stenarna med skador
1329
2020-12-09