Gustav III, laverad pennteckning

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

GUSTAV III (1746-1792): Italianiserande landskap med en fästning i förgrunden, signerad och daterad Gustaf fecit d. 27 Januari 1767, laverad pennteckning på papper, 22 x 41 cm
Med påskrift Aquarelle af Gustaf III (som Kronprins) Se signaturen.

1164

2020-12-09