Filippo Giuntotardi Vue de l´interieur du Pantheon

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

FILIPPO GIUNTOTARDI
Italien, Rom 1768-1831, tillskriven
Interiör från Pantheon, Rom / Vue de l'intérieur du Pantheon
Signerad Presso Filippo Giuntotardi. Akvarellerad och laverad pennteckning, 59,5 x 82 cm
Monterad i samtida mahognyram med förgylld dekor av kymationbård och hörnfleuronger

1638

2020-12-09