Klubbat för:
12000 SEK
15 000-20 000 SEK
FANNY BRATE
1861-1940
Astrid som Lucia
Daterad 1929. Pastell, 59 x 40 cm.
PROVENIENS
Målningen föreställer Fanny Brates dotter Astrid. Därefter i arv inom familjen.
1579
2020-12-09