Eldhundar, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

ELDHUNDAR, ett par, Napoleon III, i form av Vulcanos och Venus sittande på rocaille, förgylld och mörkpatinerad brons, höjd 55/56 cm

PROVENIENS:
Stopalo

1220

2020-12-09