Bruno Liljefors, Jägare vid Gärdsgård

Klubbat för:

85000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Jägare vid Gärdsgård
Signerad Bruno Liljefors. Olja på duk, 44 x 53,5 cm.

Intygad a tergo av Gustaf Jaensson (1898-1989), Chefskonservator på Nationalmuseum från 1921, Konstakademien från 1928 och hovkonservator från 1941

1554

2020-12-09