Blomsterurna, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

10000 SEK

8 000-10 000 SEK

BLOMSTERURNA, Napoleon III, förgylld brons och bemålad mässing, urna med dekor av växtornamentik, sidorna med hänklar, krönt av blomsterbukett, höjd 46,5 cm, smärre färgbortfall

1202

2020-12-09