Bergèrer, Louis XV, Frankrike

Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike
Bergèrer, Louis XV, Frankrike

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

BERGERER, ett par, sannolikt parisarbeten i Louis XV, träskuren dekor, stomme i rödbok, förgyllda i polerat guld och slagmetall, ryggen krönt av blomsterkvistar, stoppade armlän med voluter, benanfanger och mittsargen med ströblommor, framben akantushölster, lösa plymåer, sitthöjd 45 cm, smärre lagningar, kompletterade fotavslut

1069

2020-12-09