Bålskål, Marieberg

Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg
Bålskål, Marieberg

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

BÅLSKÅL, 1700-talets andra hälft, Marieberg, märkt MB, vitglaserad fajans med polykroma ströblomster, höjd 12,5, diameter 26,5 cm, sprickor, mindre kantlagning, retuscher

1160

2020-12-09