Appliquer, 1800-talets början

Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början
Appliquer, 1800-talets början

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

APPLIQUER, ett par, empire, sannolikt parisarbeten, för vardera tre ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, väggfäste i form av lejonmaskaroner, bågformade armar med bladornamentik, ljuspipor med flätverk, lösa manschetter, höjd 8,5, 28 x 24 cm, ett dekorelement samt en ljuspipa kompletterad, borrade för el

1059

2020-12-09