Anders Zorn, I Fria Luften

Anders Zorn, I Fria Luften
Anders Zorn, I Fria Luften
Anders Zorn, I Fria Luften
Anders Zorn, I Fria Luften
Anders Zorn, I Fria Luften
Anders Zorn, I Fria Luften
Anders Zorn, I Fria Luften
Anders Zorn, I Fria Luften

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

ANDERS ZORN
1860 - 1920
I Fria Luften
Etsning (II état av III), 1890, signerad med blyerts Zorn. 15,5 x 11,8 cm.

LITTERATUR:
Asplund s. 44
Hjert & Hjert 216
Loys Delteil 44
Schuberg-Soldern 28
ZG 44

1597

2020-12-09