Tekanna silver Halmstad 1773

Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773
Tekanna silver Halmstad 1773

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

BERNDT HALCK, tekanna, Halmstad 1773, närmast klotformad, rak pip, svängd hänkel av ebenholts, lockknopp i form av blomma och blad, invändigt förgylld, höjd 8,5 cm, vikt 305 g, smärre bucklor

237

2020-06-10