Ställ, empire

Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire
Ställ, empire

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

STÄLL, empire, träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall samt bemålad, tripodfot med lejontassar, voluter och akantus, fält med den heliga triangeln med inskription på hebreiska JHVH (Jahve) inom strålglans samt lagerkransar, akantushölstrad pelare med joniska kapitäl, krönt av örn på klot, ställ i järn, höjd 197 cm, smärre lagningar och förgyllningsskador

83

2020-06-10