Spegel, omkring 1700

Spegel, omkring 1700
Spegel, omkring 1700
Spegel, omkring 1700
Spegel, omkring 1700
Spegel, omkring 1700
Spegel, omkring 1700
Spegel, omkring 1700
Spegel, omkring 1700

Klubbat för:

10200 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

SPEGEL, barock, träskuren dekor, framtagen äldre fragmentarisk förgyllning, ymnig dekor av akantus och blommor, kvicksilverfolierat glas, 89 x 54 cm, lagningar, smärre torrsprickor, retuscher

PROVENIENS:
Enligt uppgift Tidö slott

5

2020-06-10