Spegel, Louis XVI

Spegel, Louis XVI
Spegel, Louis XVI
Spegel, Louis XVI
Spegel, Louis XVI
Spegel, Louis XVI
Spegel, Louis XVI
Spegel, Louis XVI
Spegel, Louis XVI

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

SPEGEL, Louis XVI, sannolikt Danmark, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, genombrutet krön med urna och blomsterfestonger, medaljong med profilporträtt med bandrosett och lagerfestong, nedre sargen med lagerkrans, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, 154 x 64 cm, ställvisa lagningar och förstärkningar

77

2020-06-10