Soffa, rokoko

Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko
Soffa, rokoko

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

SOFFA, rokoko, helt i furu med träskuren dekor, delvis framtagen originalmålning, uppsvängd rygg med tre lösa stoppade ryggar, krönt med rocaille, profilerade armlän med akantusdekor, profilerade sarg med rocaille, svängda ben avslutade med voluter, sitthöjd 47, längd 194 cm, slitage, smärre skador

42

2020-06-10