Ljusstakar, Restauration

Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration
Ljusstakar, Restauration

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld brons, foten med roulettedekor, krönet med växtornamentik mot pikerad botten, fasettslipade glaspelare, krönt av ljuspipa med palmetter, höjd 28 cm, slitage, ställvisa nagg, spår av el, bättringar

94

2020-06-10