Konsolbord, gustavianskt

Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt
Konsolbord, gustavianskt

Klubbat för:

44000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, framtagen förgyllning av polerat guld och slagmetall, sarger med pärlstav och linsanfanger, fält med bladstav, fronten med medaljong av gips föreställande klassicerande kvinnogestalt, avsmalnande kannelerade ben med överkragning, skiva av carraramarmor, höjd 82, 88 x 52 cm, slitage

23

2020-06-10