Dekorativ skulptur 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

21000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

DEKORATIV SKULPTUR, Alexander I, möjligen Ryssland, brännförgylld och mörkpatinerad brons, postament med dekor av vindruvsklassar, carraramarmor, krönt av sittande backantinna med thyrsosstav och satyrbarn hållande i druvklasse, höjd 60,5, 41 x 16 cm, mindre lagning

153

2020-06-10