Byrå, sengustaviansk

Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk
Byrå, sengustaviansk

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, förgyllda mässingsbeslag, skiva med kälning, konturerade hörnstolpar, mässingsskoda lådor, dragringar i form av lagerkransar, nyckelskyltar med bandrosett, nedre sargen med träskuren pärlstav, avsmalnande ben, höjd 84, 104 x 52 cm, torrspricka, nyckelskyltar ej ursprungliga, en dragring kompletterad

74

2020-06-10