Armlänstol, empire

Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire
Armlänstol, empire

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ARMLÄNSTOL, högklassigt arbete i empire, fanerad och massiv mahogny, träskuren dekor, uppsvängt rygglän, sköldformad ryggbricka med palmett, volutformade armlän, framben med lejonhuvuden och tassformade fotavslut, sabelformade bakben, sitthöjd 46 cm, obetydliga lagningar

81

2020-06-10