Trädgårdsskulpturer, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

55000 SEK

Arviointi

40 000-50 000 SEK

Kuvaus

EMILE MÜLLER (Frankrike 1823-1889), ett par trädgårdsskulpturer, i form av liggande sfinxer, parställda, signerade C.BES EMILE MULLER, komposit, höjd 86, 112 x 43,5 cm, utomhuspatina, ställvisa nagg och avslag

PROVENIENS:
Stopalo

2194

Päivämäärä:

2019-12-10