Trädgårdsskulpturer, 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
55000 SEK
Arviointi
40 000-50 000 SEK
Kuvaus
EMILE MÜLLER (Frankrike 1823-1889), ett par trädgårdsskulpturer, i form av liggande sfinxer, parställda, signerade C.BES EMILE MULLER, komposit, höjd 86, 112 x 43,5 cm, utomhuspatina, ställvisa nagg och avslag
PROVENIENS:
Stopalo
2194
Päivämäärä:
2019-12-10