tillskriven Cesare Fracanzano, Aposteln Petrus

Klubbat för:

95000 SEK

50 000-60 000 SEK

CESARE FRACANZANO
Italien, ca 1616- efter 1653, tillskriven
Aposteln Petrus
Olja på duk, 76,5 x 63,5 cm
På baksidan märkt med stämpel, nr 17

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Inköpt i Spanien på 1930-talet

Vi tackar Pr Nicola Spinosa för hjälp med katalogiseringen av denna målning.

2463

2019-12-10